راه اندازی مرکز جستجو و نجات در سه فرودگاه کشور

 به گزارش باران سرخ، محمد دره وزمی در جلسه ای که با حضور نمایندگان سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) برای شناسایی ظرفیت های سرمایه گذاری استان برگزار شد بیان داشت: هدف از سفر هیات اعزامی سازمان ایدرو به کردستان بررسی وضعیت صنعت و ظرفیت های سرمایه گذاری در استان برای سرمایه گذاری و ورود سازمان ایدرو به سرمایه گذاری صنعت در کردستان است.

وی ادامه داد: سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران می‌تواند به عنوان یک سازمان توسعه ای و سرمایه گذار در سرمایه گذاری به ایجاد اشتغال در استان گام های بزرگی را بردارند.

دره وزمی اظهار کرد: در هیچ نقطه از کشور با واحدهای تولیدی زیر ۱۰ نفر اشتغال، فرهنگ صنعتی حاکم نخواهد شد. لذا باید برای نهادینه کردن فرهنگ صنعتی، باید در راه اندازی و ایجاد واحدهای صنعتی بزرگ و پیشران ورود کنیم.

وی با اشاره به وضعیت صنعت در کردستان گفت: حدود ۵۲ درصد از واحدهای تولیدی و صنعتی کردستان با اشتغال زایی ۱۰ نفر به پائین، ۴۲ درصد ما بین ۱۰ تا ۵۰ درصد و مابقی بالای ۱۰۰ نفر اشتغال زایی دارند. که این میزان واحد صنعتی هیچ سنخیتی با ظرفیت ها و پتانسیل های کردستان ندارد.

محمد دره وزمی بحران موجود در خانواده را ناشی از بیکاری خواند و تصریح کرد: تلاش و برنامه ریزی درست و همچنین شناسایی ظرفیت ها ی استان می تواند مشکل بیکاری در کردستان را مرتفع نمود.