دسته : اخبار ايران,انرژي,باران سرخ,نفت,ويژهتاریخ: ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
فراخوان نیازهای پژوهشی سال ۱۳۹۷ شرکت ملی حفاری اعلام شد.

معاون مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران از اعلام فراخوان نیازهای پژوهشی سال ۱۳۹۷ این شرکت در ۲ بخش پروژه های پژوهشی و پایان نامه های تحصیلات تکمیلی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری باران سرخ، مهدی عبدالهی در این باره گفت: مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت برای بهره مندی هر چه بیشتر از توانمندی های علمی – پژوهشی و اجرایی مراکز دانشگاهی در انجام تحقیقات مرتبط با صنعت حفاری و هم افزایی میان صنعت و دانشگاه با هدف رفع نیازهای ضروری شرکت، نیازهای خود را در ۲ قالب پروژه های پژوهشی و پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری فراخوان می کنند.

وی در خصوص پروژه های پژوهشی توضیح داد: بر اساس نیاز سنجی های به عمل آمده در سطح  شرکت پس از بررسی های کارشناسی و تصویب شورای عالی پژوهش، فهرست پروژه های پژوهشی مورد نیاز شامل ۶ پروژه نهایی و بر روی سایت شرکت در بخش پژوهش و فناوری قرار گرفت.

معاون مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران در زمینه پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری اظهار کرد: در این ارتباط نیز در پی هماهنگی با معاونت های مدیرعامل، نیازسنجی و دریافت موضوعات کاربردی مختلف جهت طرح موارد قابل اجرا در سطح تحصیلات تکمیلی در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: در نتیجه جمع بندی در این راستا، ۴۷ موضوع پایان نامه با حفظ اولویت های پژوهشی شرکت در رشته های مهندسی نفت (حوزه بالا دستی)، فنی و مهندسی، زیست محیطی و پسماند و مدیریت مالی تعریف شد.

عبدالهی گفت: در این بخش محدودیت زمانی برای دریافت پیشنهادات تعیین نشده و  اساتید و دانشجویان علاقه مند می توانند در صورتی که موضوع مربوط پیش از این توسط پژوهشگر دیگری نهایی نشده باشد، پس از تکمیل فرم مشخص شده پیشنهادی تحصیلات تکمیلی، فرم الف (قابل دریافت از طریق سایت شرکت ملی حفاری ایران در بخش پژوهش و فناوری) و ارسال کتبی آن همراه با نامه رسمی از دانشگاه به این مدیریت، در فرا خوان علمی پژوهشی شرکت کند.