با دستور فرماندار مسجدسلیمان،فعالیت کلیه رستوران ها و باشگاه های ورزشی مسقف ممنوع است/برگزاری مراسمات فاتحه خوانی ممنوع است و با برپاکنندگان تجمعات برخورد قانونی خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری باران سرخ ؛ عصر دیروز(جمعه)باحضور فرماندار این شهرستان جلسه فوق العاده قرارگاه کنترل بیماری شهرستان مسجدسلیمان در محل این فرمانداری برگزار شد‌.

فرماندار مسجدسلیمان در این جلسه ضمن اشاره به روند صعودی مبتلایان به کرونا در این شهرستان گفت: یکی از دلایل بالابودن آمار مبتلایان به کرونا،احتساب بیماران مبتلا از شهرهای اندیکا و لالی در آمار مسجدسلیمان است و همین باعث بالارفتن آمار این شهرستان شده است.

وی ادامه داد:مردم باید از حضور در مراسمات و تجمعات خودداری کنند و برگزاری هرگونه مراسم فاتحه خوانی و تجمعات ممنوع است و صاحبان فاتح خوانی به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

پاکدل افزود: برنامه گندزدایی روزانه در سطح شهرستان مجددا شروع خواهد شد همه ادارات از جمله شهرداری،شرکت نفت،هوانیروز،ارتش با کمک سازمان های مردم کار گندزدایی و ضدعفونی را بر عهده خواهند داشت.

فرماندار مسجدسلیمان در بخشی دیگر از سخنان خود تاکید کرد:فعالیت بازار جمعه در شهرستان مسجدسلیمان تا اطلاع ثانوی تعطیل و هرگونه نصب پلاکارد مراسمات فاتح خوانی در سطح شهر ممنوع است و روزانه توسط اجرائیات شهرداری جمع آوری خواهند شد همچنین شهرداری موظف است ورودی آرامستان ها را با هماهنگی شبکه بهداشت و نظارت نیروی انتظامی مسدود کند.

وی اذعان کرد:از فردا شنبه ۳ آبان،فعالیت کلیه رستوران ها و باشگاه های ورزشی مسقف ممنوع است و رستوران ها فقط مجاز به ارائه خدمات بیرون بر خواهند بود و گشت روزانه در سطح بازار و مکان های پرتجمع روزانه بازرسی را انجام خواهند داد و کلیه اصناف موظف به رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی هستند.

رئیس شورای تامین شهرستان مسجدسلیمان ادامه داد:با پیگیری های انجام شده،۲۰ هزار لیتر آب ژاول برای ضدعفونی و گندزدایی بزودی وارد شهرستان می شود و کار گندزدایی به صورت مستمر در سطح شهرستان انجام خواهد شد.

پاکدل افزود:به منظور جلوگیری از ایجاد تجمعات در روزهای آخر هفته،با کلیه خودروهای پارک شده در مجاورت آرامستان ها برخورد قانونی خواهد شد همچنین انتظار می رود شهرداری مسجدسلیمان با کمک دیگر دستگاه ها،جمع آوری زباله ها را مستمر انجام دهد تا شاهد انباشته شدن زباله ها در سطح محلات نباشیم.