استاندار خوزستان مطرح کرد:تاکید بر کنترل بیشتر مبادی ورودی خوزستان/برخورد با مدیران متخلف

مدیران و فرمانداران کم کار در خصوص نظارت بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مقابله با ویروس کرونا در خوزستان به دادسرا معرفی می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری باران سرخ،استاندار خوزستان در جلسه فوق العاده ستاد کرونا استان گفت : مبادی ورودی و خروجی استان باید با جدیت بیشتری کنترل شود.
قاسم سلیمانی دشتکی تاکید کرد : مسافران ناوگان عمومی حتما باید قبل ورد به پایانه مسافربری تست کرونا همراه داشته باشند.
وی افزود : طرح‌ها باید پیوست فرهنگی داشته باشند و هرمورد مثبت در مبادی و ورودی و پایانه‌ها بازگشت داده میشود .
استاندار خوزستان با تاکید بر اینکه هیچگونه مراسم عزا وعروسی برگزار نشود گفت : مدیران و فرماندارانی که در این حوزه کم کاری کنند بعد از اخطاریه‌ها لازم در صورت تکرار به دادسرا معرفی میشوند و عمل نکردن دستورالعمل‌های ستاد کرونا جرم محسوب میشود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نیز در این جلسه گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ هزار و ۲۰۰ تست کرونا از افراد مشکوک در استان خوزستان انجام شد.

دکتر فرهاد ابول نژادیان افزود : بار مراجعه به بیمارستان‌ها در خوزستان همچنان زیاد هست به طوریکه بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به بیمارستان‌های استان و چهار هزار نفر هم به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کرده اند.

وی اضافه کرد با توجه به شیوع بیماری کرونای انگلیسی مردم باید در این خصوص همراهی و همکاری بیشتری با ما داشته باشند و با ماندن در خانه به قطع این زنجیره کمک کنند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: به همین منظور طرح شهید قاسم سلیمانی با قوت در حال اجراست و بیماریابی با شدت بیشتری در استان انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ هزار و ۲۰۰ تست کرونا در استان انجام شده که تعداد زیادی از آنان مثبت و منجر به بستری تعدادی از این افراد شد.

دکتر ابول نژادیان افزود: ۱۱ برابر تعداد بستری‌های انجام شده در ۲۴ ساعت گذشته استان تست مثب کرونایی داشتیم که همه آن‌ها قرنطینه شدند و امیدوارم مردم با همراهی بیشتر برای کنترل بحران کرونا فرزندانشان را در دانشگاه علوم پزشکی کمک کنند.

وی در خصوص کمبود کادر پرستاری هم گفت: خوشبختانه با ایجاد ظرفیت‌های فراوان و بکارگیری تمامی پتانسیل‌های موجود در بخش درمان استان فعلا مشکل خاصی در این زمینه نداریم و کمبود‌های لازم را هم با لغو مرخصی پرستاران و کادر درمانی استان برطرف کرده ایم.

وی در خانه ماندن و رعایت دستورالعملهای بهداشتی را بهترین شیوه برای قطع زنجیره ویروس کرونا در استان دانست و گفت: با توجه به قدرت سرایت ویروس انگلیسی کرونا مردم از رفتن به جا‌های شلوغ مثل بازار خودداری کنند و در صورت الزام به خارج شدن از منزل از ماسک استفاده کنند.

۱۱ شهرستان استان خوزستان در حال حاضر در وضعیت قرمز و هشت شهرستان هم در وضعیت نارنجی قرار دارند.