مدیرعامل نفت و گاز پارس اعلام کرد

 

 

به گزارش پایگاه خبری  باران سرخ : مدیرعامل نفت و گاز پارس اعلام کرد:
فاز نخست پالایشگاه ۱۳ و ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی آماده دریافت گاز از بخش دریا
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: فاز نخست پالایشگاه طرح‌های درحال توسعه ۱۳ و ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی برای دریافت گاز از بخش دریا آماده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمد مشکین‌فام در بازدید هفتگی از بخش خشکی طرح‌های درحال توسعه، رعایت الزام‌های ایمنی در شرایط راه‌اندازی پالایشگاه فازهای ۱۳ و ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی را ضروری دانست و افزود: هم‌اکنون با توجه به شرایط پالایشگاه این ۲ طرح، انتظار می‌رود پیمانکاران با رویکردی متفاوت، موضوع ایمنی را دنبال کنند.

وی با بیان این‌که با توجه به آمادگی پالایشگاه فازهای ١٣ و ٢٢ تا ٢۴ پارس جنوبی برای دریافت گاز از دریا، زنجیره تولید فاز نخست پالایشگاه این ۲ طرح شامل ۲ ردیف شیرین‌سازی، در شرایط بهره‌برداری قرار گرفته است، گفت: این شرایط با دوران ساخت و نصب تجهیزات متفاوت است و گروه‌های فعال در پروژه باید به‌طور نظام‌مند عمل کنند و اجرای دستورعمل‌های ایمنی را جدی بگیرند.

مدیرعامل شرکت نفت‌ و گاز پارس فعالیت‌های مربوط به راه‌اندازی بخش فراساحل را از دیگر موارد مهم پیش‌رو در تکمیل زنجیره تولید عنوان کرد و افزود: هم‌اکنون در بیشتر چاه‌های طرح‌های گازی یاد شده، عملیات مشبک‌کاری در جریان است و متعاقب پایان این عملیات، چاه‌های این طرح‌ها آماده تولید گاز می‌شوند.

مشکین فام، تمرکز بر اصول ایمنی در مرحله حفاری و مشبک‌کاری را الزام‌آور دانست و افزود: ارتکاب هرگونه خطایی در مراحل تولیدی شدن چاه، زیانبار و غیرقابل جبران خواهد بود.