معاون سیاسی استاندار خوزستان:مؤسسات خیریه باعث فرهنگ‌سازی در میان مردم می‌شوند
معاون سیاسی استاندار خوزستان با اشاره به اینکه ارزش کار کمیته و مؤسسه‌های خیریه مبنی بر کار مردمی است، گفت: مؤسسات خیریه باعث فرهنگ‌سازی در میان مردم می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری باران سرخ، رضا نجاتی در مراسم خیریه به مناسبت روز دانش آموز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز اظهار کرد: در کشور و نظامی زندگی می‌کنیم که رهبر ما حضرت امام خمینی (ره) رسم وفاداری، انسان‌دوستی و هم نوع‌دوستی را نمایان کرد.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان ادامه داد: رسم انسان‌دوستی و هم نوع‌دوستی شیوه پنهانی است که در وجود مردم و انسان‌ها نهادینه شده که با پیروزی انقلاب اسلامی و با پیام ارزشمند امام بزرگ این کار در کشور ما به‌خوبی ترویج داده شد.

وی با اشاره به تشکیل کمیته امداد در زمان انقلاب اسلامی تصریح کرد: زمانی که امام فرمان تشکیل کمیته را داد مبنا بر این نبود که حتماً یک اعتبار دولتی در اختیارش باشد و به محرومان برسد چون هدف اصلی آن یک کار مردمی است.

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان اضافه کرد: کمیته امداد بخش عمده‌ای از این کمک‌هایی را که برای مردم انجام می‌دهد از همکاری خود مردم است و مسئولان کمیته امداد آنها را مدیریت می‌کنند؛ البته دولت و نظام کار خود را اصولی انجام می‌دهند اما ارزش کار کمیته و مؤسسه‌های خیریه مبنی بر کار مردمی است.

وی با بیان اینکه ایجاد مؤسسات خیریه باعث فرهنگ‌سازی در نوع‌دوستی می‌شود، تشریح کرد: کارهایی که مؤسسات و سمن‌ها انجام می‌دهند بر حسب نیاز آنها نیست بلکه نفس کار مهم و نفس کار آن است که مردم نیز این فرهنگ نوع‌دوستی را در وجودشان دارند.

نجاتی بیان کرد: انقلاب ما بدون کودتا و بدون خون‌ریزی بود، انقلاب ما صلاحش الله اکبر بود و انقلابی مردمی بود همچنین در زمان دفاع مقدس مردم نیازهای رزمندگان در خط مقدم را به‌صورت خودجوش تأمین می‌کردند که امروز در قالب مؤسسات خیریه و سمن‌ها خود را نشان می‌دهند.