رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان:تخصیص عوارض آلایندگی، منوط به مدیریت پسماند می‌شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان از ورود این سازمان به چگونگی هزینه‌کرد عوارض آلایندگی در شهرداری‌ها و منوط شدن تخصیص بعدی عوارض آلایندگی به اجرای پروژه‌های جمع‌آوری پسماند خبر داد.

 

مهرداد نیکو در نشست کارگروه مدیریت پسماند که امروز (۶ اردیبهشت‌ماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: باید فرآیند استانداردی برای جمع‌آوری و دفع پسماندهای عفونی مراکز درمانی پیش‌بینی شود و بعد از آن می‌توانیم قضاوت کنیم که چند درصد کار رعایت می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری باران سرخ، وی افزود: اکنون گزارش‌هایی ارائه می‌شود مبنی بر اینکه یک شهر بهتر از دیگر شهرها عمل کرده است در حالی که باید به صورت کمی، گزارش دقیقی ارائه شود تا ببینیم چه میزان به کار ایده‌آل نزدیک شده‌ایم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان گفت: پرداخت عوارض آلایندگی، سازوکاری دارد که به شهرداری‌ها ابلاغ می‌شود اما در چگونگی هزینه‌کرد آن ورود نشده است. از این به بعد در چگونگی هزینه‌کرد عوارض آلایندگی به شهرداری‌ها ورود می‌کنیم؛ شهرداری‌ها باید به ازای عوارض آلایندگی که به آن‌ها پرداخت می ‌شود، در خصوص مدیریت پسماند کارهایی را اجرایی کنند.

نیکو تصریح کرد: تخصیص بعدی عوارض آلایندگی منوط به اجرای پروژه‌هایی از سوی شهرداری‌ها در زمینه جمع‌آوری پسماند می‌شود و باید بر اساس کار کارشناسی، درصدها مشخص شود.