ثبت رکورد جدید استحصال نفت در شرکت آغاجاری

مدیر عامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری از برداشت بیش ۱۹۱‌هزار بشکه نفت توسط دستگاه‌های تفکیک گر سیار در سال ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری باران سرخ، پژمان قضائی پور با اعلام این خبر عنوان کرد: به منظور پیشگیری از آلودگی‌های زیست محیطی در سال گذشته بیش از ۱۹۱ هزار و ششصد بشکه نفت توسط دستگاه‌های فرآورش سیار MOS و MOT استحصال شد .

مهندس قضائی پور بیان کرد: عملیات استحصال نفت از طریق دستگاه‌های تفکیک گر سیار نقش بسیار حائز اهمیتی در کاهش حجم نفت سوزانده شده، جلوگیری از آلودگی محیط زیست، جلوگیری از‌هدر رفت سرمایه ملی، افزایش تولید و اعمال دقت بیشتر در اتخاذ تصمیم مقتضی جهت توسعه میادین، انجام عملیات در راستای بهره‌برداری به موقع از چاه و طراحی تسهیلات فرآورش مناسب میدان را دارد.

وی افزود: با تلاش‌همکاران عملیاتی و فنی این میزان استحصال نسبت به سال ۹۹ بیش از ۴۱ درصد افزایش داشته که این اقدام رکورد جدیدی در شرکت آغاجاری محسوب می‌گردد.

شایان ذکر است ۴ دستگاه فرآورش سیار نفت (٣ دستگاه Mos و ١ دستگاه mot) با هدف پیشگیری از آلودگی‌های زیست محیطی و هدر رفت نفت و گاز در هنگام عملیات‌های تعمیراتی بر روی چاه‌های نفت در شرکت آغاجاری در حال فعالیت می‌باشند.