افزایش ظرفیت ورودی دانشجوی پزشکی به جندی‌شاپور

به گزارش پایگاه خبری باران سرخ؛ معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به اعمال افزایش ظرفیت این دانشگاه گفت : چندین مدل ورودی دانشجو به رشته پزشکی داریم که دسته اول داوطلبان کنکور سراسری یا دانشجویان روزانه، دانشجویان سهمیه مناطق محروم و دانشجویان شهریه‌پرداز هستند. دسته‌ای از دانشجویان را نیز داریم که در دانشگاه بهبهان تحصیل می‌کنند، اما زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز هستند و به زودی پزشکی شوشتر نیز اضافه می‌شود.

 

افزایش ظرفیت ورودی دانشجوی پزشکی به جندی‌شاپور

 

دکتر شهنام عسکرپور افزود: از این طریق امسال بین ۲۷۰ تا ۳۰۰ دانشجوی پزشکی در دو ورودی مهرماه و بهمن‌ماه وارد دانشگاه علوم پزشکی اهواز شده‌اند، اما همگی در کنکور سراسری ۱۴۰۱ شرکت کرده‌اند.

 

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در خصوص اعمال افزایش ظرفیت پزشکی گفت: امسال قرار بود ۲۰ درصد افزایش ظرفیت پزشکی اعمال شود که بیش از آن پذیرش شد و دانشجویانی که تعهد مناطق محروم هستند بیش از ۲۰ درصد هستند.

 

عسکرپور در خصوص متناسب‌سازی امکانات موجود با تعداد دانشجویان بیان کرد: در حال تلاش برای افزایش امکانات آموزشی و رفاهی دانشگاه هستیم، اما هنوز مشکلاتی داریم. دانشگاه در تلاش برای تهیه فضای خوابگاهی است و افزایش تعداد دانشجو نیاز به خوابگاه بیشتر، کلاس‌های بیشتر و اساتید بیشتری دارد.

 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ادامه داد: وزارت بهداشت هنوز موفق به گرفتن مجوز از سازمان برنامه و بودجه برای جذب اعضای هیات علمی نشده است و منتظر هستیم که تا پایان سال مجوز داده شود.

 

 

***عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ادامه داد: وزارت بهداشت هنوز موفق به گرفتن مجوز از سازمان برنامه و بودجه برای جذب اعضای هیات علمی نشده است و منتظر هستیم که تا پایان سال مجوز داده شودعضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز ادامه داد: وزارت بهداشت هنوز موفق به گرفتن مجوز از سازمان برنامه و بودجه برای جذب اعضای هیات علمی نشده است و منتظر هستیم که تا پایان سال مجوز داده شود