رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان بیان کرد :اتاق‌های تعاون باید سامانه ای برای ثبت اطلاعات بازرگانی خود ایجاد کنند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: اتاق های تعاون باید سامانه‌ای را برای کسب اطلاعات صادرات و واردات اعضا و بازرگانان اتاق تهیه کنند تا آمار عملکرد و فعالیت تجار و اعضای اتاق را داشته باشند.
به گزارش پایگاه خبری باران سرخ ؛ امیر حسین نظری دوشنبه در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی خوزستان در سرسرای استانداری بیان کرد: اتاق های تعاون که یکی از ظرفیت های بسیار خوب واردات و صادرات هستند نباید برای دریافت اطلاعات عملکرد اعضا و بازرگانان اتاق منتظر اعلام آمار گمرک باشند و باید به گونه ای عمل کنند که برای دریافت این اطلاعات از گمرک پیشی بگیرند.
وی گفت: ثبت و رصد اطلاعات میزان واردات و صادرات اعضا و فعالان اتاق تعاون از سوی مدیریت اتاق تعاون می تواند در رونق اقتصادی استان و برنامه ریزی مناسب در این حوزه بسیار کمک کند.
در ادامه این نشست دبیر کل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر بیان کرد: متاسفانه هم اتاق های تعاون و هم اتاق های بازرگانی در گرفتن آمار صادرات و واردات از سوی فعالان این عرصه دچار مشکل هستند.
کامران مالکیان ادامه داد: اتاق ها ارتباط مناسبی با گمرک ندارند و همین موضوع باعث می شود تا در کسب آمار و اطلاعات در این بخش دچار مشکلاتی شویم.
وی گفت: بازرگانانی که از اتاق کارت بازرگانی دریافت می کنند هیچگونه اطلاعاتی از وضعیت فعالیت خود به اتاق نمی دهند.
مالکیان با اشاره به مشکلات تعاونی های مرزنشین افزود: تعاونی های مرزنشین با مشکلات فراوانی مواجه هستند که از جمله این مشکلات می توان به بدهی کسر دریافتی و یا بدهی مالیاتی اشاره کرد و اغلب این افراد به دلیل این مشکلات امکان فعالیت تجاری در استان را ندارند.
طبق اعلام اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان پنج هزار تعاونی فعال در خوزستان وجود دارد .

 

طبق اعلام اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان پنج هزار تعاونی فعال در خوزستان وجود دارد .